Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Święto Bibliotek Szkolnych

W czwartek, 22 października 2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w ramach obchodów Międzynarodowego  Święta Bibliotek Szkolnych, odbyło się wspólne czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz quiz dotyczący ogólnej wiedzy z języka polskiego. Projekt  zorganizowany został przez nauczycieli – bibliotekarzy naszego liceum w celu przypomnienia wielkiego dzieła oraz sprawdzenia wiedzy z innych lekturach.  


W ramach obchodów Święta Bibliotek licealiści z naszej szkoły nie tylko słuchali wybranych fragmentów „Pana Tadeusza”, ale także wzięli udział w konkursach przygotowanych przez szkolną bibliotekę. Trudnym sprawdzianem okazał się quiz ze znajomości lektur. Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z niełatwymi pytaniami, a najwytrwalsi uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Zgromadzona na szkolnym hollu młodzież dobrze się bawiła, a przede wszystkim miała okazję zapoznać się i przypomnieć  treść „Pana Tadeusza” – aspekt edukacyjny miał tu duże znaczenie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włączenie się w tę mądrą akcję i zapraszamy do udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach.