Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Sukces licealistów w XXIII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

    Działająca w naszej szkole Grupa Medyczna po raz kolejny miała okazję, by zaprezentować nabyte podczas licznych treningów zdolności. Uczniowie wzięli udział w  XXIII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które odbyły się 28 kwietnia 2015 r. na kozienickim stadionie. Nasza szkoła wystawiła trzy 5-osobowe drużyny, które musiały zmierzyć się z przygotowanymi wcześniej zadaniami. W skład pierwszej drużyny wchodzili: Wioleta Domaszczyńska, Agata Janeczek, Przemysław Luśtyk, Marcin Śmietanka oraz Artur Bębeńca, który przewodził grupie. Do kolejnej drużyny, na czele z Karoliną Kurek, należeli: Aleksandra Kania, Kinga Krawczyk, Monika Sochaj i Kamil Wojdyr. Trzecią grupę stanowiły: Aleksandra Bernaś, Paulina Kęska, Emilia Świerczyńska, Magda Augustyniak oraz Iza Ordyńska pełniąca funkcje kapitana. Opiekunem grup była pani Edyta Tarczyńska, która wraz z pierwszą drużyną zajęła się przygotowaniem młodszych uczniów.

    Tegoroczne zawody polegały na odbyciu czterech stacji, na których działania drużyn były punktowane przez sędziów. Pierwsza stacja obejmowała test z zakresu wiedzy o pierwszej pomocy i Czerwonym Krzyżu, na kolejnej uczestnicy musieli przystąpić do RKO, podczas gdy obok osoby nieprzytomnej znajdował się poszkodowany z raną głowy i otarciami, nad którym również należało roztoczyć opiekę. Następna stacja ukazywała działania drużyn w razie upadku poszkodowanego z wysokości z przewidzianym złamaniem kręgosłupa oraz silnym krwotokiem ręki. Na ostatniej stacji drużyny zetknęły się z oparzeniem chemicznym oraz złamaniem otwartym ręki. Wymienione przypadki wymagały od uczestników wykazania się dużą wiedzą, sprawnością manualną oraz przede wszystkim – opanowaniem i równowagą, ponieważ na poszczególnym stacjach oprócz osób rannych znaleźli się również dodatkowi poszkodowani, których zadaniem było pozorowanie ataków paniki i złości, co miało utrudnić pracę zespołom.

    W kategorii ponadgimnazjalnej bezkonkurencyjna okazała się drużyna nr 1 z naszego liceum, która uplasowała się  na pierwszym miejscu i to właśnie ona będzie reprezentowała gminę Kozienice w mistrzostwach okręgowych, które odbędą się 9 maja w Warszawie. Następne miejsca na podium zajęły kolejno 2. i 3. drużyna z liceum, które również osiągnęły wysokie wyniki. Poziom zawodów był bardzo wysoki, więc takie osiągnięcia licealistów stanowią prawdziwy powód do dumy. Teraz pozostaje jedynie oczekiwać na następny etap zawodów i życzyć naszym mistrzom, aby sięgnęli po złoto i puchar prezydenta Polski!