Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

VIII MISTRZOSTWA SUDOKU

24 lutego 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w których uczestniczyło 41 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego, Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 2.

Mistrzostwa rozpoczęły się prezentacjami multimedialnymi pt.: „Tworzenie własnego sudoku”, którą przygotowała Sylwia Kowalczyk, „Mistrzostwa Sudoku 2014” -  przygotowaną przez Kingę Krawczyk oraz film edukacyjny, promujący rozwiązywanie krzyżówek sudoku, przygotowany przez Natalię Molendowską i Martę Wawrzak. Wszystkie dziewczęta są uczennicami klasy II A I LO.

W etapie eliminacyjnym wyłoniono 10 finalistów, którzy mieli za zadanie rozwiązać zestaw trzech zagadek sudoku o różnym stopniu trudności. Nowością tegorocznych rozgrywek było wzbogacenie konkursu o nowe formuły. Podczas rundy finałowej, w której zmagali się najlepsi pasjonaci sudoku, pozostali uczestnicy zawodów mogli spróbować swoich sił w potyczkach logicznych w następujących kategoriach:

- rozwiązywanie sudoku przy publiczności;

- układanie kostki Rubika na czas;

- puzzle, czyli rebusy matematyczne;

- sudoku z zapałkami

 

Wyniki zawodów:

I miejsce – Katarzyna Surowiecka PG2

II miejsce – Krzysztof Celuch PG1

III miejsce – Natalia Molendowska I LO

IV miejsce – Karol Sitkowski PG2

 

   Ponadto za uczestnictwo i zaangażowanie w  konkursach nieformalnych nagrodzeni zostali: Karol Bączek  i Mateusz Pujonek oraz Żaneta Mycek i Daniel Kuciak (sudoku przy publiczności), Filip Kowalczyk , Natalia Szczygieł, Bartosz Ptaszek (sudoku z zapałkami), Elżbieta Bachan, Anna Bąk (puzzle) oraz Bartłomiej Traczyk -niekwestionowany mistrz zabawy z kostką Rubika. Najlepsi odebrali nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Ewy Malec oraz opiekunki mistrzostw Joanny Piwońskiej.

   Pani Dyrektor podziękowała uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w mistrzostwach i zaprosiła na następne za rok.