Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

29 SanLOremo za nami...

Dnia 13 lutego  2015r. o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego  im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach już po raz 29 odbył się  Festiwal Młodych Talentów SanLO remo. Imprezę, ze swadą, poprowadzili  uczniowie klas pierwszych : Wiktor Basaj, Jakub Cieślak i Patryk Gryszko. Na scenie pojawili się kolejno: Karol Rostkowski, uczeń klasy III d z I LO w Kozienicach, reprezentujący rap, Venevicus – duet: Szymon Harris Balcerek oraz Dawid „Unelith” Nowakowski, grający ambient power mystic metal. Obydwaj wykonawcy wywodzą się z Kozienic  i są również uczniami liceum. Jako ostatni pojawili się na scenie muzycy z zespołu Colt 44, reprezentujący rock/punk/ metal. Ciekawostką jest to ,iż za perkusją zasiadła dziewczyna – Weronika Grabarczyk, również licealistka, która na scenie czuła się doskonale.

Tegoroczny festiwal miał formę prezentacji połączonej z warsztatami muzyczno – wokalnymi, które poprowadził absolwent I Liceum , muzyk – Łukasz Różycki. Występom przyglądały się również Adrianna Glegoła i Izabela Potent – reprezentantki samorządu uczniowskiego.  Koncert przebiegał w przyjaznej i twórczej atmosferze, przy aplauzie chętnej do zabawy publiczności.  Uczestnicy koncertu bardzo pozytywnie wypowiadali się o konkursie, mówili ,że” w liceum mogą odnaleźć miejsce dla realizacji swoich pasji”,  „ są mile zaskoczeni sprzyjającą muzykom atmosferą, cieszy ich wspólne muzykowanie”,  „ chętnie powrócimy jeszcze  do Was w przyszłym roku, bo udział w festiwalu to fajna przygoda”. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni sprzętem nagłaśniającym oraz upominkami ufundowanymi przez  Gminę Kozienice, Starostwo Powiatowe z Kozienic, Kozienicką Gospodarkę Komunalną oraz Esselte. Wsparciem otoczyli również organizatorów – klasę I a wraz z wychowawczynią  p. Idą Murawską oraz samorząd uczniowski, zaprzyjaźnione firmy: Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, ZUH  Optyk D. Osiadacz, Piekarnia Oskroba, Galeria Smaku, Biuro Techniczno – Handlowe SHILL Ek Sport z.oo (p. Płatosowie), Bakoma Bis Sp. z.oo Janików oraz p. Artur Kowalski i p. Edmund Kordas. Patronat nad imprezą sprawowała Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, pani Ewa Malec.

W przyszłym roku  SanLOremo będzie obchodziło trzydziestolecie swojego istnienia. Na jubileuszowy koncert organizatorzy zapraszają już dziś.