Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

„Czarowna noc” licealistów z I LO w Kozienicach - Studniówka 2015

„Poloneza czas zacząć” -  słowa te wypowiedziane przez przedstawicieli rodziców rozpoczęły uroczysty bal studniówkowy młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, który odbył się w sobotni wieczór 7 lutego 2015r. w sali balowej elektrowni ENEA Wytwarzanie.

Odświętne i szykowne stroje młodzieży, podekscytowani rodzice i wzruszeni nauczyciele w przepięknie udekorowanej sali najlepiej oddają nastrój tego niezwykłego wydarzenia. Wśród grona zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Powiatu Kozienickiego – Janusz Stąpór, przewodniczący Rady Powiatu Włodzimierz Stysiak, poseł na sejm RP – Czesław Czechyra, proboszcz parafii św. Krzyża -  ksiądz kanonik Kazimierz Chojnacki oraz dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 w Kozienicach – p.Ryszard Zając, a także liczne grono rodziców i przyjaciół tegorocznych maturzystów. Przemówienia, życzenia i gratulacje skierowane do młodzieży podkreślały wyjątkowość chwili, przypominając, że ta noc to przełom i symboliczne wprowadzenie w nowy etap dorosłego życia.  

Podtrzymując kilkuletnią tradycję szkoły, pani dyrektor Ewa Malec, na zakończenie swojego przemówienia, w krótkich wierszowanych tekstach podkreśliła wyjątkowość poszczególnych klas i ich opiekunów. Następnie głos zabrały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które również  wierszowanym tekstem zwróciły się do koleżanek i kolegów, wymieniając atuty uczniów z poszczególnych profilów. Dzielnie wspomagali ich przedstawiciele klas trzecich, których pojawienie się zaskoczyło i rozbawiło zebranych gości. Na zakończenie przedstawiciele klas trzecich wręczyli dyrekcji szkoły oraz wychowawcom – Marzannie Chołuj,  Annie Przerwie – Bieniek, Sylwii Milczarczyk oraz Bożenie Stępień piękne bukiety róż, wyrażając w ten sposób wdzięczność za opiekę  i wsparcie w trzyletnim etapie kształcenia licealnego.

Szampańska zabawa trwała do białego rana, uświetniana pokazami walca i tańca nowoczesnego przygotowanego przez maturzystów. Życzymy  naszym uczniom , aby w podobnych, radosnych nastrojach, doskonale przygotowani przystąpili do zbliżających się egzaminów maturalnych, a ich efekty były doskonałe. Powodzenia!