Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Wycieczka do Brukseli

 

           Już po raz drugi uczniowie z I LO w Kozienicach uczestniczyli w wycieczce do stolicy Belgii połączonej z wizytą w Parlamencie Europejskim. 12 licealistów wraz z opiekunami, Ewą Malec, Małgorzatą Kuśmierczyk-Balcerek i Joanną Kuźmińską wyruszyło w podróż w poniedziałek, 29 września. Grupa dotarła do Brukseli po prawie dwugodzinnym locie samolotem, co samo w sobie stanowiło już atrakcję dla wielu uczniów. Hotel, w którym uczniowie zostali zakwaterowani znajdował się w samym centrum miasta, niedaleko rynku i Pałacu Królewskiego, w pobliżu urokliwego parku.

        Licealiści zwiedzali Parlament Europejski w towarzystwie pracowników biura poselskiego Jarosława Kalinowskiego, którzy pokazali uczniom najważniejsze miejsca, m.in. salę obrad plenarnych  i przybliżyli sposób funkcjonowania tej instytucji. Wszyscy mogli też zobaczyć gabinet posła Kalinowskiego i zrobić sobie zdjęcie za jego biurkiem. Licealistom udało się nawet spotkać  prof. Jerzego Buzka, który poświęcił im chwilę na zrobienie wspólnego zdjęcia pamiątkowego. Ponadto uczniowie odwiedzili Parlamentarium- interaktywne muzeum Unii Europejskiej.

          Licealiści poznali również najciekawsze miejsca w Brukseli: rynek otoczony imponującymi kamienicami, słynną figurkę-fontannę Manneken pis, czy katedrę Sint-Michiel z przepięknymi witrażami w środku. Oczywiście nie można było nie spróbować słynnych belgijskich frytek i przepysznych czekoladek o najróżniejszych smakach i fantazyjnych kształtach. Ostatniego dnia licealiści zwiedzili słynne Atomium - gigantyczny model kryształu żelaza, skąd podziwiali panoramę Brukseli oraz Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej z imponującą wystawą. Całości dopełnił jeszcze nocny spacer po centrum stolicy i podziwianie iluminacji budynków.

       Pogoda dopisała, udało się zrealizować wszystkie plany, więc w czwartek, 2 października licealiści odlecieli z powrotem do Polski zadowoleni i pełni wrażeń. 

 

                                                                                                       Joanna Kuźmińska