Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

"Młode Oskary" z wiztytą u Krzysztofa Zanussiego

W dniach 30.06 - 01.07.2014r. młodzież naszego liceum skupiona w Grupie Filmowej "Młode Oskary" wraz z absolwentkami Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach pod opieką pań: Beaty Smykiewicz-Różyckiej oraz Małgorzaty Stępień, gościła w domu P.P Zanussich w Laskach. Dzięki uprzejmości Gospodarzy, licealiści nieodpłatnie zamieszkiwali w klimatycznej, stylowo umeblowanej, pełnej książek oficynie, której ściany zdobiły obrazy żony reżysera, malarki, Elżbiety Zanussi. Poniedziałkowy wieczór goście spędzili na wysłuchaniu oxfordzkiej debaty radiowej zatytułowanej: "Kościół katolicki hamuje rozwój nowoczesnej Polski" (http://www.rdc.pl/audycja/debata-oksfordzka-2/),w której jednym z mówców, opowiadającym się przeciwko postawionej tezie, był Krzysztof Zanussi. Młodzeż, po wysłuchaniu audycji, żywo dyskutowała na temat stwierdzeń wygłasznych przez uczestników debaty.
Dalszą część wieczoru licealiści spędzili na oglądaniu filmu Krzysztofa Zanussiego pod tytułem "Dotknięcie ręki", kontynuując tym samym zapoczątkowane w marcu " Szkolne spotkania z filmem Krzysztofa Zanussiego". We wtorek, w pięknej, pełnej kwiatów i rozlicznych pamiątek oranżerii, miało miejsce spotkanie "Młodych Oskarów" z Panem Profesorem Krzysztofem Zanussim. Poprzedzone ono było ciepłym przywitaniem, jakie zgotowała gościom, żona reżysera, Pani Elżbieta Zanussi.
W dalszej części spotkania Pan Profesor, w formie wykładu, zdefiniował pojęcie kultury nie tylko w aspekcie szeroko ropzumianym, ale także odniósł się do jej przejawów w życiu codziennym. Język filmu, to kolejny temat, jaki podjął ten światowej sławy reżyser. Młodzi filmowcy usłyszeli także anegdoty z życia Gospodarza i jego przyjaciół, które mogą stanowić kanwę filmu. Po wykładzie młodzież zadawała twórcy "Struktury kryształu" pytania dotyczące zrealizowanych przez niego filmów, pytała o dalsze plany artystyczne. Po części oficjalnej, Pan Profesor oprowadził swych gości po najskrytszych zakamarkach domu, udostępniając między innymi swój gabinet pełen licznych nagród, statuetek oraz odznaczeń, którymi został on udekorowany. Ten niezwykle zasłużony dla filmu polskiego i światowego reżyser, chętnie udostępniał albumy rodzinne, Księgi Gości, wykazując się ogromną otwartością. Na koniec uwiecznił kozienicką grupę na zdjęciu oraz sam pozował do fotografii z listealistami i ich opiekunkami.
Wizyta w Laskach to niezwykłe przeżycie, którego dzięki niezwykłej życzliwości i otwartości P.P. Zanussich doświadczyli uczniowie z naszego liceum. Było to także niezwykłe doświadczenie dla ich opiekunek.