Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Lekcje on-line z Brukseli


W dwa listopadowe poniedziałki, 13 i 20 listopada 2023 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach wzięli udział w wirtualnych lekcjach z przedstawicielami Komisji Europejskiej z Brukseli.
Młodzież mogła, za pośrednictwem platformy Cisco WebEx, porozmawiać z osobami, które na co dzień pracują w strukturach Unii Europejskiej w Brukseli.
Organizatorką wizyty była Ewa Modzelewska z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, pracująca w sekcji do spraw komunikacji. Z kolei nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwała Ewa Krzemień – koordynatorka programu z Centrum wizyt w Komisji Europejskiej w Brukseli. Uczniowie wysłuchali wykładu, który został przeprowadzony przez dr Michała Rynkowskiego - członka Służby Prawnej Komisji Europejskiej - pt. ,,Czy Bruksela o wszystkim decyduje”. Pan doktor w przygotowanej przez siebie prezentacji przybliżył uczniom sylwetki ważnych osobistości pracujących w Komisji Europejskiej, a także omówił rolę i funkcjonowanie Komisji Europejskiej oraz innych instytucji UE. Druga część spotkania odbyła się pod hasłem ,,Bruksela to TY - staże w UE”, a poprowadziła ją Karolina Barylska, stażystka KE w Brukseli. Prowadzący udzielał informacji na temat ciekawych inicjatyw europejskich i jak aplikować o staż w instytucjach Unii Europejskiej. Organizatorzy spotkania dbali o to, aby atmosfera wirtualnej wizyty była swobodna i przyjemna. Byli otwarci na pytania uczniów i starali się odpowiadać na wszystkie, nawet te najtrudniejsze. Rzeczowo wyjaśniali poruszane przez młodzież zagadnienia, a także udostępnili uczniom źródła, z których mogą korzystać. Dla społeczności liceum była to okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat Unii Europejskiej, a także do zapoznania się z realiami pracy urzędników Komisji Europejskiej i atrakcyjna lekcja wiedzy o społeczeństwie oraz historii i teraźniejszość. Spotkania przygotowały Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek oraz Joanna Kuźmińska.