Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Spotkanie z Bohaterami Powstania Warszawskiego


20 września miało miejsce niezwykłe spotkanie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach z uczestnikami - Bohaterami Powstania Warszawskiego, które odbyło się w Placówce Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach w ramach współpracy Placówki z warszawską Fundacją „Niezawodni”.
Młodzież naszego liceum przygotowała montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do wydarzeń z okresu Powstania Warszawskiego. Uczennice z klasy 3a: Antonina Różycka, Magdalena Mika i Katarzyna Krupa zaprezentowały wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Julia Mirka z klasy 3b zadbała o piękną i wzruszającą oprawę muzyczną. Z kolei przybyli Powstańcy opowiadali o realiach życia pod okupacją, o emocjach, które towarzyszyły im w czasie sierpniowego zrywu oraz specyfice walk w powstańczej Warszawie. Po oficjalnym spotkaniu i poczęstunku młodzież miała jeszcze okazję osobiście  porozmawiać z naocznymi świadkami tragicznych wydarzeń sprzed lat.
Wszyscy byli pod dużym wrażeniem pamięci i energii ponad 90-letnich gości. Dziękujemy pani dyrektor Placówki Socjalizacyjnej PANDA Zofii Karaś za zaproszenie na żywą i niezapominaną lekcję historii.

Autor: M. Kuśmierczyk-Balcerek