Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza




   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie 2023


W dniach 25-26 maja klasa 1C, wraz z wychowawczynią p. Izabelą Barcikowska-Poździk i p. Mariolą Worobiec, wybrała się na wiosenną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Na początku młodzież zwiedziła Jaskinię Raj, w której mogła podziwiać najpiękniejszą w Polsce szatę naciekową powstałą w wyniku procesów krasowych. Kolejnym punktem programu był Zamek Królewski w Chęcinach, znana polska warownia. Uczniowie zwiedzili go z panią przewodnik, która w bardzo obrazowy sposób opowiedziała o historii tego miejsca. Po takiej lekcji historii przyszła pora na dawkę fizyki, biologii i chemii. Te nauki młodzież mogła zgłębiać interaktywnie w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Tutaj, na kolejnych stacjach, można było wykonać eksperymenty dotyczące anatomii, funkcjonowania oraz możliwości fizycznych i intelektualnych organizmu człowieka. Po zwiedzaniu centrum przyszła pora na kolejną lekcję w terenie, tym razem była to geografia w Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Uczniowie obejrzeli wystawę pięknych kamieni oraz poznali pracę szlifierza. Zwieńczeniem tego dnia było ognisko, podczas którego wszyscy mogli odpocząć i miło spędzić czas po intensywnym dniu zwiedzania.
Następnego dnia młodzież wyruszyła wraz z przewodnikiem na szlak. Celem był klasztor pobenedyktyński na Świętym Krzyżu. Jest to najstarsze polskie sanktuarium ukrywające relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Tuż nieopodal można było podziwiać urzekające widoki Gór Świętokrzyskich na Tarasie Widokowym na Gołoborzu. Były też chwile grozy podczas zwiedzania krypt, gdzie leżą m.in. zmumifikowane szczątki księcia Jeremiego Wiśniowieckiego. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej, która przeniosła młodzież w czasie do średniowiecznej, niezwykle ciekawej i barwnej rzeczywistości. Tutaj poznali średniowieczne rzemiosło kowala, cieśli, garncarza, a także odwiedzili zielarkę. Na zakończenie klasa, uczestnicząc w grze terenowej, miała za zadanie rozwiązać zagadkę i znaleźć skarb Osady, co 1C udało się bez problemu:)
Wycieczka była świetną okazją do integracji i zdobycia nowej wiedzy w atrakcyjny i przyjemny sposób.
Autor: I. Barcikowska-Poździk