Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Okręgowe Mistrzostwa PCK

Grupa z I Liceum Ogólnokształcącego w składzie:
  • Marcin Śmietanka
  • Sara Mindewicz
  • Iza Ordyńska
  • Żaneta Mycek
  • Paulina Wojdak

Wzięła udział w Okręgowych Mistrzostwach PCK. Nasza grupa po krótkim powitaniu przez organizatorów wyruszyła na stacje. Zawody obejmowały 5 stacji, na których udzielano pierwszej pomocy i jedną teoretyczna, gdzie rozwiązywaliśmy test z wiedzy o Czerwonym Krzyżu. Obrażenia, z którymi musieliśmy sobie poradzić to miedzy innymi: pogryzienie przez psa, złamanie podstawy czaszki, poparzenie prądem, złamanie otwarte i wiele innych. Oczywiście nie mogło też zabraknąć resuscytacji. Po przejściu przez wszystkie etapy udzielania pomocy nadszedł czas i na test, z którym również nasza grupa sobie poradziła.

Po wyczerpującym przejściu wszystkich stacji nadszedł czas na krótki odpoczynek i ogłoszenie wyników. Emocje sięgały zenitu, szczególnie, gdy przy miejscu IV prowadzący rozpoczął słowami: „I Liceum ogólnokształcące imienia..." Jednak na szczęście nie był to nasz kozienicki "Zielony". Ostatecznie nasze liceum uplasowało się na 3 miejscu wraz z dodatkową nagrodą za wzorowo przeprowadzoną resuscytację. To osiągnięcie obudziło w uczniach liceum potrzebę stworzenia grupy zajmującej się pierwszą pomocą i szerzenia wiedzy na jej temat. W ten sposób Powstała grupa medyczna I liceum ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego. Jej członkowie, starają się jak tylko mogą szerzyć ideę pierwszej pomocy i pokazywać, że każdy człowiek powinien znać  i stosować podstawowe jej zasady. Nasza grupa stara się również brać udział w różnych uroczystościach związanych z ziemią kozienicką.