Dzień otwarty w I LO w Kozienicach

We wtorek 25 kwietnia 2023 roku w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbył się dzień otwarty dla ósmoklasistów, podczas którego wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić naszą szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny. W tym dniu dyrekcja, nauczyciele i uczniowie liceum gościli młodzież z okolicznych szkół podstawowych.  Przybyłych przywitała wicedyrektor szkoły, pani Mariola Worobiec wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego – Anastazją Żurek, która poprowadziła dalszą część spotkania. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie obejrzeli przygotowany przez licealistów zabawny film przedstawiający szkołę. Ósmoklasiści mogli również zobaczyć pokaz taneczny cheerleaderek przygotowany przez panią Ewelinę Buszko.
W poszczególnych klasach, zostały przedstawione prezentacje różnych profili, uczniowie opowiadali o funkcjonowaniu szkoły, zajęciach pozalekcyjnych oraz panującej tu atmosferze. Zaproponowano także młodszym kolegom chwilę zabawy i rozrywki, zapraszając do wspólnych konkursów i quizów. Ósmoklasiści mogli skosztować przekąsek z kuchni włoskiej i niemieckiej. Odbyły się pokazy chemiczne, biologiczne, fizyczne, matematyczne oraz prezentacja Grupy Medycznej. W bibliotece czekało na uczniów koło fortuny z nagrodami.
Każdy zainteresowany nauką w naszym liceum mógł przekonać się, jak wiele szkoła ma do zaoferowania – nowoczesne sale lekcyjne, bogate zaplecze naukowe i sportowe oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych tablic interaktywnych, projektorów i profesjonalnej pracowni językowej, a zainteresowania sportowe rozwijać zarówno na lekcjach wf-u, jak i na boisku czy siłowni.
Uczniowie szkół podstawowych, zwiedzając liceum, mieli możliwość poznać szkołę, porozmawiać ze starszymi kolegami i nauczycielami.
Autor: K. Rajchel i E. Gola