Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę


Prawie 2 tys. uczniów z około 30 szkół oraz ponad 100 opiekunów wzięło udział pielgrzymce maturzystów z diecezji radomskiej na Jasną Górę. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Marek Solarczyk. Liturgię słowa poprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Kozienicach.

W homilii bp Solarczyk mówił, że wizerunek maryjny przed którym zgromadzili się uczestnicy pielgrzymki jest wyjątkowym źródłem działania Bożej łaski. - To wyjątkowy czas, aby we wspólnej drodze razem z innymi zatrzymać się i usłyszeć słowo Boże skierowanie do mnie – powiedział bp Solarczyk.

W dalszej części podzielił się swoim doświadczeniem uczestnika pielgrzymki maturzystów na Jasnej Górze. - To było 37 lat temu. To było dla mnie ważne doświadczenie wiary. Pojawiło się wówczas pragnienie, aby zostać księdzem i posługiwać z wielkim oddaniem. To wielkie bogactwo, niemożliwe do wyjaśnienia. Modlimy się za was i razem z wami. Niech to będzie czas, w którym umocni się wasza nadzieja. Niech Bóg wam błogosławi. Niech ten czas przyniesie wiele pokoju i mądrości. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski a wy bądźcie świadkami tego, że Bóg jest – mówił biskup Marek Solarczyk.

Na Jasną Górę przybyło prawie 2 tys. maturzystów. Spotkanie zakończyło się modlitwą przy pomniku Jana Pawła II. Młodzi podkreślali, że od Papieża - Polaka chcą uczyć się miłości do Maryi i bliźniego. Bycie w Kościele daje poczucie, że nie jesteśmy sami. Nawet wówczas kiedy wydaje się, że jest ciężko, można razem przeżywać te trudności – mówili maturzyści. Wielu z nich deklarowało chęć pogłębienia nauczania Ojca Świętego. Jan Paweł II zawsze był w naszych domach. Nie znaliśmy go za życia, ale poznajemy jego spuściznę. Papież łączył Polaków, dlatego nie wolno jego osoby wykorzystywać do podziałów – mówili maturzyści.

Koordynatorem pielgrzymki był ks. Dariusz Frydrych przypomniał, że młodzieży przyświecało hasło: "Wierzę w Boga - wierzę w Kościół". Chcemy pokazać, że nie tylko sam przyjazd na Jasną Górę jest ważny, ale akcent trzeba położyć na relację z Bogiem. Widać, że młodzi szukają swojej drogi życiowej, również na płaszczyźnie wiary - powiedział ks. Frydrych.

W programie pielgrzymki była również Droga Światła na Wałach Jasnogórskich.