Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Praca Julii Muchy „Walizka” w USA

,,Holocaust Art & Writing Contest” to międzynarodowy konkurs organizowany przez Uniwersytet Chapmana w Orange (Stany Zjednoczone).

Organizatorzy konkursu zwracają uwagę młodych ludzi z całego świata na kwestie związane z Holokaustem, jedną z największych tragedii w historii ludzkości. Hasłem 24. edycji konkursu było: „Siła miłości i wola przetrwania” („The Strength of Love and the Will to Survive”). Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prace w kategoriach poezji, prozy, sztuki lub filmu, które będą oparte na opowieściach osób ocalałych z Holokaustu lub tych, którzy ratowali życie prześladowanych. Zainspirowani szczególnym słowem, frazą lub zdaniem usłyszanym w materiałach archiwalnych, udostępnionych przez organizatorów konkursu, uczniowie mieli za zadanie wykonać takie prace, którymi wyrażą przesłanie tych słów w kontekście własnego rozumienia Holokaustu.

W 24. edycji konkursu wzięła  udział uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienic, Julia Mucha z klasy IC. Na uroczystej Galii, która odbyła się wirtualnie 11 marca 2023r. na Uniwersytecie Chapmana w Orange w Stanach Zjednoczonych, Julia zaprezentowała swoją pracę pt. „Walizka”. Dzieło naszej uczennicy znalazło się w towarzystwie prac z całego świata – Niemiec, Izraela, Meksyku, Filipin czy RPA. Warto nadmienić, że praca ze świadectwami to zawsze wyjątkowe doświadczenie dla młodzieży, ważne szczególnie w kontekście edukacji o Zagładzie. Julii w kwestii technicznej pomagał Damian Deryngowski z klasy IIIa, a opieką merytoryczną zajęła się p. Małgorzata  Kuśmierczyk - Balcerek.

Prezentujemy całą pracę „Walizka