Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

MARATON PISANIA LISTÓW 2022


Już po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach dołączyli do akcji Maraton Pisania Listów orgaznizowanego przez Amnesty International.
Maraton odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym okresie na całym świecie miliony ludzi pisze listy w obronie kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.
Maraton w liceum trwał od 28 listopada do 9 grudnia.
Jedną z tegorocznych bohaterek Maratonu była młoda Rosjanka Aleksandra, której grozi 10 lat więzienia za to, że miała odwagę sprzeciwić się inwazji na Ukrainę. Listy solidarności działają i okazują się dużym wsparciem dla prześladowanych i więzionych. Dzięki kampanii odzyskała wolność w 2021 roku Nassima, aktywistka na rzecz kobiet z Arabii Saudyjskiej. W 2015 roku został uwolniony białoruski opozycjonista Ales Bialacki, tegoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla.
Uczniów napisali 205 listów. Opiekunką akcji była p. Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek.
W okresie przedświątecznym była to okazja, żeby zrobić dobry uczynek. Wszystkim bardzo dziękujemy