Kasia Chałdaś, czyli o marzeniach, które stają się rzeczywistością

Katarzyna Chałdaś, nasza piętnastolatka z klasy IIa od kilku lat jest rozpoznawalna na ogólnopolskich scenach muzycznych.
Śpiew i muzyka, jak sama opowiada, towarzyszą jej od dzieciństwa za sprawą dziadka - perkusisty i wokalisty, a także mamy, której śpiew nie jest obcy. W domu Kasi od zawsze rozbrzmiewała muzyka, co istotnie wpłynęło na jej zamiłowania wokalne. Pierwsze publiczne koncerty zaczęły się w przedszkolu, gdy Kasia miała 3 lata. Wtedy też rozpoczęła naukę gry na pianinie. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło. Kasia ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie pianina i wiolonczeli.
Od 5. lat kształci swój głos w CKA w Kozienicach. Śpiewa również w Tercecie N.O.K. W ostatnich latach zdobyła wiele nagród w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Scena stanowi dla niej nie tylko wyzwanie, ale jest również sposobem wyrażania emocji, wyrażania siebie. Kasia interpretuje nie tylko cudze teksty, ale pisze też własne. Komponuje również muzykę. Poza muzyką Kasia interesuje się tez kosmetologią. Kocha zwierzęta. Ma dwa psy.
W przyszłości chciałaby występować na dużych scenach, nagrać płytę. Jak mówi, muzyka jest dla niej całym życiem, a śpiew tlenem do tego żeby mogła żyć.
Najważniejsze osiągnięcia Kasi:
- I miejsce z Tercetem N.O.K. w III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Rozrywkowej York Song 2023
- I miejsce z Tercetem N.O.K w konkursie Rozśpiewajmy Podkarpacie Portal Wasza Scena Muzyczna
- Głos Miesiąca "Sierpień 2022" w internetowym Ogólnopolskim Konkursie Talentów New Music Star
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Wokalnym "IDOLEK"
Z cyklu "Muzyczna Jesień" Festiwal Piosenki z Dobrym Tekstem - Warszawa 2022
Kasia wyśpiewała sobie ostatnio II – miejsce!
Jesteśmy bardzo dumni z Kasi. Życzymy kolejnych sukcesów!