Mikołajkowy kiermasz na rzecz bezdomnych zwierząt

We wtorek 6 grudnia 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbył się „Mikołajkowy kiermasz na rzecz bezdomnych zwierząt”, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
Grupa 19 wolontariuszy z różnych klas przygotowała na tę okazję rozmaite wypieki. Drugi zespół chętnych do pomocy uczniów składał się z 12 osób odpowiedzialnych za obsługę znajdującego się w holu stoiska, na którym od rana czekały mikołajkowe słodkości. Sprzedaż odbywała się w czasie przerw. Ustalono minimalne opłaty za każde ciastko/babeczkę i każdy kawałek ciasta – odpowiednio 2 zł i 3 zł. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły. Dzięki wspólnym wysiłkom, społeczność Zielonego uzbierała kwotę 619,59 zł. Pierwotnym celem akcji było zebranie funduszy na zakup obroży i kropel przeciw kleszczom dla psów ze schroniska w Kozienicach. Otrzymaliśmy jednak nagłą informację o trudnej sytuacji jednego z podopiecznych schroniska i postanowiliśmy go wesprzeć zebranymi datkami. Dochód ze sprzedaży wypieków zostanie przekazany na pokrycie kosztów operacji psa Szejka. Piesek ma zerwane więzadło krzyżowe przednie w kolanie – odzyskanie pełnej sprawności umożliwia mu jedynie kosztowne leczenie operacyjne. Przepyszne ciasta, szczytny cel kiermaszu i wielkie serca uczniów i pracowników naszego liceum sprawiły, że tegoroczne Mikołajki minęły w radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji. Trzymamy kciuki za Szejka, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia!