Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice              
100 lat
szkoły
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
       
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Święto Niepodległości 2022


Dnia 10 listopada 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcacym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Uczniowie deklamowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Patrona naszej szkoły. Z tej okazji została przygotowana krótka inscenizacja, w której uczniowie przedstawili postać patrona liceum, hetmana Stefana Czarnieckiego.
Na zakończenie pani wicedyrektor Mariola Worobiec podziękowała za przygotowanie uroczystości uczniom z klas: 4pB, 4pA, 3A oraz 1A pod opieką pań: Alicji Wieczorek, Marzanny Chołuj i Małgorzaty Kuśmierczyk-Balcerek.
W dniu 11 listopada 2022 r. główne uroczystości z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w kościele p.w. Świętej Rodziny. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje zakładów pracy, szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta.
Nie zabrakło tam również wolontariuszy z naszego liceum, którzy rozdawali uczestnikom uroczystości kotyliony i flagietki w barwach narodowych.
Po mszy świętej, uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Niepodległości, aby złożyć wieńce i oddać hołd walczącym o wolność Polski.