Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice              
100 lat
szkoły
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
       
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

"Poligloci w drodze" - kolejna inicjatywa lokalnej Grupy Nieformalnej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach


7 kwietnia 2022r. na scenie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka miała miejsce premiera spektaklu i filmu, które zostały przygotowane przez Grupę Nieformalną przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.

Zarówno przedstawienie “Poligloci w drodze”, jak również film odpowiadający na pytanie “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” powstały w ramach inicjatywy„Z językami wszędzie jesteś w domu” (Edward de Waal) – Rola języków obcych w życiu człowieka, zgłoszonej do 2. Konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura z KDK w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. 

"Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.", powiedział kanadyjski psycholingwista Frank Smith. Jego słowa nabierają szczególnego znaczenia w dzisiejszych czasach, w dobie nieograniczonej komunikacji międzyludzkiej, bez barier i granic. Dzięki mediom społecznościowym, łatwości i szybkości podróżowania, jesteśmy w stanie poznawać ludzi z całego świata, niejednokrotnie z zupełnie innych kręgów kulturowych. Ograniczać nas w tym może tylko brak znajomości języka obcego.  

Dlatego Grupa Nieformalna z I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach zdecydowała się podjąć temat nauki języków obcych i korzyści płynących z ich znajomości. Celem projektu jest pokazanie, że na naukę języków nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. Warto również podkreślić, iż każda motywacja do podjęcia nauki jest dobra. Może nią być chęć zwiedzania świata i poznawania nowych kultur, może to również być pragnienie spotkania miłości, albo chęć rozumienia tekstów piosenek, czy wreszcie plany nowej pracy.  

Istnieje wiele metod i sposobów nauki, każdy może znaleźć najbardziej efektywny dla siebie. Możemy wykorzystywać różnorodne narzędzia, z którymi obcujemy na co dzień - media społecznościowe, aplikacje, platformy z filmami, czy też z muzyką. Poprzez spektakl oraz film Grupa Nieformalna pragnęła przedstawić zarówno sposoby, jak i korzyści wynikające z nauki języków obcych.