Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2021

W dniu 22.10.2021 (piątek) nasza szkoła świętowała Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Liceum co roku włącza się w organizację tego święta, często zmieniając jednak formę.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. W związku z przewodnim motywem tegorocznych obchodów biblioteka szkolna przygotowała zadania, w które mogły zaangażować się wszystkie klasy, czyli:

• wspólne czytanie fragmentów baśni lub legend polskich i światowych oraz ich kreatywne uzupełnianie. Jesteśmy przekonani, że z pomysłowością naszych uczniów, ich wersje, w niczym nie ustępowały oryginałom ORAZ

• „Baśniowe Przebieranki”, czyli konkurs polegający na udziale całej klasy lub wybranych reprezentantów, którzy wystąpili w stroju bądź strojach nawiązujących do wybranego przez siebie motywu.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się z wykorzystaniem szacownego jury w składzie: Anna Liwocha, Mariola Worobiec, Justyna Kwaśnik oraz Izabela Barcikowska-Poździk. Wynik był jednomyślny, chociaż musimy przyznać, że niejedna z klas zaskoczyła nas swoim pomysłem na udział w konkursie. Cieszymy się, że możemy w tym miejscu wyróżnić zwycięską klasę 2A wraz z wychowawczynią panią Joanną Piwońską, która w humorystyczny sposób zaprezentowała znanego wszystkim Shreka.
Dziękujemy również uczniom z klasy 3gB (działającym również w kole bibliotecznym) za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji obchodów bibliotecznego święta, a także naszą niesamowitą pomoc techniczną zajmującą się nagłośnieniem, bez której nie dalibyśmy rady!
Cieszymy się z tego, że nasze wydarzenie wywołało tyle uśmiechu i zapraszamy do szkolnej biblioteki