Konkurs Sudoku

XIII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO

09 czerwca 2021 roku w I liceum Ogólnokształcącym odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach,  w których uczestniczyło 54 - uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanisławicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerżach Górnych, Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Chodkowskiej i I Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku mistrzostwa odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy II-IV, szkoła podstawowa klasy V-VII, szkoła podstawowa klasa VIII i szkoły ponadpodstawowe. Organizatorka mistrzostw, pani Joanna Piwońska wraz z prowadzącą spotkanie uczennicą klasy Ia Olgą Kurek powitała zebranych i podziękowała za tak liczne przybycie mimo trudnego pandemicznego czasu. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania o różnym poziomie trudności w dwóch etapach: indywidualnym i zespołowym. Komisja składająca się z opiekunek uczestników mistrzostw oraz uczniów klasy Ia I LO wyłoniła zwycięzców.

Kategoria: szkoła podstawowa klasy II-IV:
I miejsce – Dawid Strzelczyk PSP nr 4
II miejsce – Jakub Kowalski PSP Świerże Górne
III miejsce – Kinga Zając PSP nr 4

Kategoria: szkoła podstawowa klasy V-VII:
I miejsce – Paulina Jastrzębska PSP nr 4
II miejsce – Maciej Spyra PSP nr 3
III miejsce – Ewa Piwońska PSP nr 4

Kategoria: szkoła podstawowa klasa VIII, gimnazjum klasa III, szkoła średnia:
I miejsce – Anna Tyśkiewicz ILO
II miejsce – Iga Wilk PSP nr 3
III miejsce – Wiktoria Cytryniak PSP nr 3

Po zmaganiach indywidualnych do potyczek logicznych przystąpiły drużyny z poszczególnych szkół. Ten trudny maraton zmagań umysłowych zwycięsko zakończyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Natalia Krupa, Ewa Piwońska, Dawid Strzelczyk. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3w składzie: Filip Czarnecki, Maciej Spyra, Bartłomiej Wójcik.
W przerwie pomiędzy etapami rozgrywek, uczestnicy wzięli udział w grach planszowych i zabawach logicznych przygotowanych przez p. Joannę Piwońską i uczniów klasy Ia.

Na zakończenie rywalizacji pani Ewa Malec Dyrektor I LO wraz z panią Anną Liwochą wręczyła dyplomy i nagrody najlepszym oraz podziękowała uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w mistrzostwach i zaprosiła na następne za rok.