Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice              
100 lat
szkoły
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
       
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

I LO im Stefana Czarnieckiego w Kozienicach za Oceanem


,,Holocaust Art & Writing Contest” to międzynarodowy konkurs organizowany przez Uniwersytet Chapmana w Orange (Stany Zjednoczone). Organizatorzy konkursu zwracają uwagę młodych ludzi z całego świata na kwestie związane z jedną z największych tragedii w historii ludzkości– Holokaustem. Hasłem 22. edycji konkursu było: ,,Dzielenie się siłą. Podtrzymywanie człowieczeństwa”(,,Sharing strength. Sustaining humanity”). Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prace w kategoriach poezji, prozy, sztuki lub filmu, które będą oparte na opowieściach osób ocalałych z Holokaustu lub tych, którzy ratowali życie prześladowanych. Zainspirowani szczególnym słowem, frazą lub zdaniem usłyszanym w materiałach archiwalnych, udostępnionych przez organizatorów konkursu, uczniowie mieli za zadanie wykonać takie prace, którymi wyrażą przesłanie tych słów w kontekście własnego rozumienia Holokaustu, a także poszukiwania wewnętrznej siły, którą ludzie powinni się dzielić w czasach pandemii Covid-19.

 W tegorocznej edycji uczestniczyły szkoły m.in. z: Kanady, Danii, Niemiec, Indii, Meksyku, Chin, Rumunii, RPA, Korei Południowej, Turcji, Stanów Zjednoczonych oraz Polski. W 22. edycji konkursu po raz pierwszy wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach: Natalia Rutkowska z klasy 2pc i Łukasz Wójtowicz z klasy 2pb, których zainspirowała do pracy pani Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek. Młodzież z naszego liceum co prawda nie znalazła się w ścisłym gronie finalistów konkursu, ale samym sukcesem była prezentacja I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach na uroczystej Galii, która odbyła się wirtualnie 12 marca 2021r. na Uniwersytecie Chapmana w Orange w Stanach Zjednoczonych. Polska ustanowiła w tym roku nowy rekord – w tegorocznej rywalizacji  wzięło udział aż trzynaście polskich szkół (jest to największa liczba uczestniczących szkół spoza Stanów Zjednoczonych w historii ,,Holocaust Art & Writing Contest”).
Do ustanowienia międzynarodowego rekordu przyczyniła się również nasza szkoła.

Debiut w ,,Holocaust Art & Writing Contest” już za nami. Mamy nadzieję, że zebrane doświadczenia zwiększą nasze szanse w kolejnych edycjach konkursu.