Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dnia 1 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Kozienicach oraz Publiczne Gimnazjum im. bp. J. Chrapka w Świerżach Górnych. Celem przedsięwzięcia było edukowanie młodzieży oraz dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej oraz promocja innowacyjnych działań profilaktycznych.

Wolontariuszki z naszej szkoły pod opieką p. Renaty Kowalskiej odegrały scenkę pt. „Nie daj się zmanipulować”. Miała ona za zadanie  przestrzec młodzież przed uleganiem różnym wpływom i manipulacji osób wykorzystujących w celach komercyjnych.
Trzy uczennice pod opieką p. Sylwii Milczarczyk przygotowały występ muzyczny. Piosenki przez nie wybrane dotyczyły tego, by pielęgnować swoje życie w sposób szczególny i mądry, bo nigdy nie wiadomo ile będzie nam dane przeżyć.
Na szczególne uznanie zasługują uczniowie ze Szkolnej Grupy Przedmedycznej pod opieką p. Edyty Stajniak. Czuwali oni przez czas trwania imprezy w pełnej gotowości służąc kilkukrotnie pierwszą pomocą.