Grupa Medyczna najlepsza w powiecie

17 maja 2016 r. na Stadionie Miejskim w Kozienicach odbył się etap rejonowy XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy.

Do 17 maja wszystkie oddziały i delegatury musiały wyłonić swoich reprezentantów, którzy spotkają się na etapie okręgowym XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy 21 maja w Grodzisku Mazowieckim.

W Kozienicach rywalizowały ze sobą 22 drużyny z powiatu kozienickiego. Każda z nich musiała wykazać się wiedzą teoretyczną (test wiedzy z pierwszej pomocy i z historii PCK) i umiejętnościami praktycznymi, związanymi z udzielaniem pomocy rannej osobie w wyniku pogryzienia przez wiewiórkę, złamania kończyny górnej, krwotoku, upadku z wysokości i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:

Drużyna nr 1:

1. Karolina Kurek – kapitan
  2. Karolina Musiał
  3. Aleksandra Kania
  4. Kamil Wojdyr
  5. Piotr Śmietanka

Drużyna nr 2:

1. Bartłomiej Karsznia – kapitan
  2. Zuzanna Wolszczak
  3. Dominika Pońska
  4. Dominika Pyrka
  5. Olga Łukasiewicz

Wszyscy uczniowie działają w Szkolnej Grupie Medycznej, której opiekunem jest pani Edyta Stajniak.

Obie drużyny z naszego liceum okazały się bezkonkurencyjne zajmując 1 i 2 miejsce.
Jedna z nich będzie reprezentowała nasz powiat 21 maja podczas eliminacji wojewódzkim w Grodzisku Mazowieckim.