Grupa Medyczna w Publicznym Przedszkolu Nr 6 w Świerżach Górnych

19 kwietnia 2016 r. Grupa Medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego gościła w Publicznym Przedszkolu Nr 6 w Świerżach Górnych.

Celem spotkania było przeprowadzenie warsztatów i prelekcje na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dużo emocji towarzyszyło dzieciom przy ćwiczeniach na fantomie oraz odgrywanie krótkich scenek z zakresu wzywania pogotowia, rozmowy z dyspozytorem, sprawdzania przytomności, opatrywania lekkich ran, postępowania przy krwotoku i zadławieniu.

Poprzez zorganizowanie takiego spotkania zaszczepiona zostaje w dzieciach chęć niesienia pomocy już od najmłodszych lat.