Pokazy ratownictwa medycznego w Publicznym Przedszkolu "Pod Topolą " w Kozienicach

" Nawet mały człowiek potrafi uratować komuś życie"
17 marca 2016r. Grupa Medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego gościła w Publicznym Przedszkolu "Pod Topolą". Celem spotkania było przeprowadzenie warsztatów i prelekcje dla przedszkolaków na temat udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Był to dzień pełen wrażeń, przedszkolaki poznały podstawowe zasady bezpiecznego przebywania w domu i na ulicach miasta. Dowiedziały się co należy zrobić podczas sytuacji zagrażającej życiu. Ćwiczyły na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową, postępowanie przy omdleniu lub krwotoku, a także ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
Poprzez zorganizowanie takiego spotkania zaszczepiona zostaje w dzieciach chęć niesienia pomocy już od najmłodszych lat. Nawet mały człowiek potrafi uratować komuś życie.