Wigilia miejska

Zgodnie z obowiązującą od kilku lat tradycją, w naszym mieście – Kozienicach dnia 12 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie wigilijne. Władze miasta zaprosiły wszystkich zainteresowanych pod krytą pływalnię „Delfin” od godz. 16 do 19. Wśród chętnych nie zabrakło przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach, a mianowicie wolontariuszy z Grupy Medycznej. Pojawili się oni w oryginalnych strojach ratowniczych oraz zaopatrzeni w apteczkę lekarską. Ich obecność była niezwykle ważna – do zadań wolontariuszy należało udzielenie pierwszej pomocy na wypadek konieczności interwencji medycznej. Warto dodać, że uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na spotkanie przez Urząd Miasta i Gminy Kozienice. Nie ulega wątpliwości, że nasi rówieśnicy poradzili sobie ze swoimi obowiązkami i spisali się na medal.