Działalność na rzecz społeczności lokalnej

I Liceum Ogólnokształcące w Kozienicach od wielu lat współpracuje z instytucjami działającymi na terenie miasta – Starostwem  Powiatowym w Kozienicach, Urzędem Miejskim, Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”, Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka, Muzeum Regionalnym im. prof. Tomasza Mikockiego, Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Powiatową Policji oraz innymi instytucjami działającymi na terenie naszego miasta. Dyrektor I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach – pani Ewa Malec jako wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kozienicach propaguje ideę samorządności, przekładając ją na aktywną działalność Samorządu Uczniowskiego w naszym liceum. Szczególną wagę przykłada do rozwoju postaw obywatelskich i kształtowania idei samorządności  wśród społeczności uczniowskiej naszej szkoły.