Ogólnopolski Program Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli

Fundacja Mamy Prawa zaprasza młodzież i pracowników szkoły do przystąpienia do Ogólnopolskiego Programu Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli, którego celem jest propagowanie znajomości praw przysługujących uczniom i nauczycielom. Do programu można przystąpić rejestrując się w serwisie internetowym www.mamyprawa.pl dedykowanym uczniom i nauczycielom. Obu tym grupom udostępniane są bezpłatnie obszerne materiały edukacyjne w postaci: e-booków do pobrania, szkoleń e-learningowych oraz testów sprawdzających. Edukacja w systemie odbywa się etapowo. Użytkownik najpierw zapoznaje się z e-bookiem, następnie pogłębia wiedzę na szkoleniu e-learningowym, a na końcu rozwiązuje test, którego zaliczenie uprawnia do otrzymania dyplomu.

Patronat nad serwisem objęli między innymi Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka i Rzecznik Praw Obywatelskich.