Program "Mam haka na raka"

W dniu 27.02.2013r. w naszej szkole odbył się apel szkolny, podczas którego pięcioosobowy zespół uczennic z klasy II D prezentował swoją wiedzę na temat czerniaka i zachęcał młodzież szkolną oraz nauczycieli do profilaktyki oraz badań skóry w celu jak najszybszego wykrycia wczesnych zmian nowotworowych. Uczennice: Wojdak Paulina, Przerwa Magdalena, Tomczyk Klaudia, Pestka Marta, Ludwiczak Magdalena oraz pani Anna Krakowiak-pielęgniarka, w swoich wystąpieniach wyraźnie podkreślały istotę właściwych zachowań profilaktycznych takich jak: rozsądne opalanie, regularne samobadanie stanu skóry, wizyty u dermatologa i obserwacje zmian barwnikowych na skórze jako wskazań dla każdego z nas.

Zespół uczennic opracował i prezentował szereg materiałów dodatkowych rozpowszechniających wiedzę na temat czerniaka takich jak plakaty i ulotki, które  pojawiły się na terenie szkoły. Działania promujące profilaktykę nowotworową odbyły się w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Programu Młodzieży „Mam Haka na raka’’.