Odliczanie rozpoczęte… Czarowna noc uczniów I LO w Kozienicach

12 stycznia 2019 roku młodzież klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach bawiła się na balu studniówkowym zorganizowanym w Jagiellonce w Jedlni.

Uroczyste takty poloneza zainaugurowały ten niezwykły wieczór. Piękny układ taneczny przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Rosołowskiej – Zmitrowicz poprowadziła wicedyrektor szkoły Anna Liwocha oraz wychowawczynie klas trzecich panie: Edyta Tarczyńska, Sylwia Milczarczyk i Małgorzata Kuśmierczyk – Balcerek. Tę uroczystą chwilę uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: radny sejmiku województwa mazowieckiego - Tomasz Śmietanka, przewodniczący rady powiatu – Włodzimierz Stysiak, który odczytał list z gratulacjami dla młodzieży od starosty powiatu kozienickiego – Andrzeja Junga, natomiast życzenia od burmistrza Kozienic – Piotra Kozłowskiego odczytała wicedyrektor Anna Liwocha.

Pani dyrektor jako pierwsza zabrała głos i w serdecznych słowach zwracając się do zebranych, podkreśliła doniosłość tej chwili i wyraziła nadzieję, że : „…był to czas dobrze (…) wykorzystany – czas czerpania z uroków młodości, ale również okres zdobywania przydatnej wiedzy i umiejętności. Patrząc dziś na Was widzę młodych ludzi pełnych nadziei na przyszłość i gotowych wejść w dorosłe życie.” Wśród zaproszonych gości byli także dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kozienicach p. Paweł Boryczka oraz liczna grupa grona pedagogicznego naszej szkoły. Przedstawiciele rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, zwracając się do wzruszonych licealistów życzyli im wspaniałej zabawy, czarownego balu i sukcesów na maturze oraz spełniania swoich marzeń.

Część oficjalną zakończyła tradycyjna lampka szampana, a później już tylko zabawa…

Życzymy tegorocznym maturzystom, aby ten radosny nastrój towarzyszył im do samego egzaminu dojrzałości.