Debata w WSH

W dniu 11 grudnia 2018r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, uczęszczający na wiedzę o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym, pod opieką pań: Sylwii Milczarczyk i Małgorzaty Kuśmierczyk – Balcerek gościli w murach Wyższej Szkoły Handlowej. Tegoroczni maturzyści mogli uczestniczyć w młodzieżowej debacie z okazji 70. uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka pod hasłem „Prawa człowieka narzędziem walki z radykalizacją życia społecznego i mową nienawiści.
   Celem debaty było zwrócenie uwagi na potrzebę akceptacji różnorodności i wskazanie źródeł przestępstw popełnianych z nienawiści. W spotkaniu brał udział Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego ds. ochrony Praw Człowieka, młodszy inspektor dr Zenon Romanek, który omówił najważniejsze aspekty systemu ochrony praw człowieka. Zaakcentowana została również rola praw człowieka w przeciwdziałaniu zjawisku mowy nienawiści we współczesnym świecie.