Niepodległa - stulecie odzyskania niepodległości

Dnia 11 listopada 2018r. poczet sztandarowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w składzie: Aleksander Molenda, Zuzanna Dębiec, Wiktoria Gontarz uczniowie klasy Ia wraz z opiekunem p. Edytą Tarczyńską uczestniczył w obchodach 100 - lecia Niepodległej Polski.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.00 przy grobie nieznanego żołnierza i kwaterze Legionistów na kozienickim cmentarzu, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów.
O godzinie 9.00 w kościele pw. Św.Rodziny odprawiona została msza w intencji narodu, którą celebrował ks.biskup ordynariusz Henryk Tomasik.
Następnie poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy przeszli ulicami pod Pomnik Niepodległości, gdzie po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, odsłonięciu i poświęceniu pomnika, okolicznościowych przemówieniach, zostały złożone wiązanki kwiatów.