SZKOLNI LIDERZY PROFILAKTYKI – podsumowanie projektu

Już po raz drugi nasze liceum włączyło się do projektu pod nazwą „Szkolni Liderzy Profilaktyki” realizowanym we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Kozienicach i zgodnym ze szkolnym Programem Wychowawczo - Profilaktycznym.
Założeniem przedsięwzięcia było angażowanie społeczności szkolnej do działań z obszaru szeroko rozumianej profilaktyki. Każdy miesiąc miał swój temat przewodni i wymagał od wybranej grupy uczniów tzw. Liderów jego realizacji.

Głównym celem projektu była poprawa społecznego i emocjonalnego funkcjonowania uczniów oraz nauka nowych umiejętności, a także m.in.:
- promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów,
- uświadamianie szans i zagrożeń płynących z korzystania z nowych mediów,
- rozwijanie samodzielności i kreatywności,
- praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy,
- promowanie czytelnictwa,
- rozwijanie odpowiedzialności za pracę własną i grupy,
- uwrażliwienie na los zwierząt oraz zmotywowanie do działań na rzecz zwierząt,
- wzmacnianie norm i wartości społecznych.

Akcje jakie udało się przeprowadzić dotyczyły tematyki: promowania adopcji psów, dyskusji na temat wad i zalet nowych mediów, pobudzania twórczego myślenia, promowania zdrowego żywienia i jedzenia drugiego śniadania, motywowania do korzystania z zasobów biblioteki oraz spędzania aktywnie czasu na wiosnę.
Zakończenie projektu miało miejsce w budynku Poradni dn. 18.06.2018r, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. Ia: Kamila Kapusta, Jakub Stankiewicz, Piotr Maj. Opiekunem uczniów była pedagog Renata Kowalska.