Mistrzostwa SUDOKU dla szkół podstawowych

Czwartego czerwca 2018 roku odbyły się w naszym liceum XI Mistrzostwa Sudoku po raz pierwszy w kategorii szkół podstawowych dla klas III-V. Spotkanie rozpoczęła organizatorka mistrzostw pani Joanna Piwońska witając zawodników i przypominając historię mistrzostw.

Następnie specjalni goście: Katarzyna Surowiecka oraz Kamila Kapusta – uczennice I LO, które tryumfowały w tegorocznych mistrzostwach sudoku w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, opowiedziały dzieciom o swojej drodze prowadzącej do zwycięstwa oraz pokazały sposoby rozwiązywania różnych krzyżówek sudoku. Następnie zawodnicy otrzymali zestaw czterech zadań o zróżnicowanym stopniu trudności, który rozwiązywali przez 45 minut. Po zakończeniu tego etapu komisja składająca się z nauczycielek uczestników, organizatorki zawodów oraz specjalnych gości sprawdziła prace i wyłoniła zwycięzców: I miejsce - Hieronim Wolski(PSP2), II miejsce – Paulina Jastrzębska(PSP4), III miejsce – Tobiasz Turbak(PSP4). Po wręczeniu dyplomów i nagród przez panią wicedyrektor Annę Liwochę, pani Joanna Piwońska podziękowała za udział i zaprosiła dzieci do udziału w mistrzostwach za rok.