Warsztaty matematyczne w Klubie Młodego Odkrywcy

Drugiego czerwca 2018 roku odbyły się ostatnie zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy – warsztaty matematyczne - dotyczące odkrywania siatek podstawowych brył. Zajęcia rozpoczęły się od zagadek o figurach płaskich, dzieci wraz z prowadzącą spotkanie Joanną Piwońską odkrywały z jakich figur płaskich składa się siatka sześcianu, prostopadłościanu i stożka. Następnie zbudowały wspólnie ze swoimi opiekunami – uczniami ILO – kostkę do gry i czapeczkę urodzinową.

Okazało się, że pomysłów na ozdabianie ścianek kostki i czapeczki jest tyle ilu uczestników.Dzieci wykorzystały zrobione kostki do wspólnej zabawy. Wspaniałą zabawą okazało się budowanie brył z klocków BAMP, powstawały kosmiczne pojazdy, wymyślne budowle. Na koniec zajęć pani Joanna Piwońska podziękowała dzieciom i ich opiekunom za całoroczną pracę i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz długopisy. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami. Był to rok ciekawych doświadczeń  zarówno dla prowadzących zajęcia nauczycielek ILO: Anny Przerwy-Bieniek, Marzanny Chołuj, Edyty Tarczyńskiej, Joanny Piwońskiej jak i wolontariuszy ILO oraz samych dzieci. Wszyscy mają nadzieję na spotkania po wakacjach.