Dzień Bezpieczeństwa w WSH

W dniu 17 maja 2018r. uczniowie klasy 1B wraz z wychowawcą p. Tomaszem Urbanem uczestniczyli     w obchodach Dnia Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpieczeństwo osobiste i ochrona ważnych obiektów w dobie zagrożenia terroryzmem” organizowanym przez  Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu.
Podczas Dnia Bezpieczeństwa przeprowadzony został panel dyskusyjny zainicjowany krótkimi wystąpieniami, podczas których poruszane były następujące tematy:   „Bezpieczeństwo osobiste a prawo posiadania broni”, „Postępowanie służb medycznych – udzielanie pomocy rannym i poszkodowanym – po ataku terrorystycznym w obiekcie handlowym”.   Zebranych gości przywitał doktor Dziekan Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych - Adam Ziółkowski. Wykłady były prowadzone przez doktorów: Wojciecha Staniuka, Marcina Rabenta, Tomasza Stępnia, Pawła Kapustę oraz Marcina Bugajskiego. Miały one na celu wymianę doświadczeń związanych z działaniami służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa państwa i obywateli, jak również przybliżenie młodzieży istoty ich funkcjonowania. Uczniowie po wykładach mieli okazję podziwiać pokaz ratownictwa wysokościowego w wykonaniu radomskich strażaków, spróbować  swych sił i umiejętności na symulatorach (lotniczym, strzeleckim), poznać wyposażenie ratownicze pilota wojskowego. Przybyli chętni  zgłębili tajniki laboratorium kryminalistycznego oraz zapoznali się z wyposażeniem i zasadami sterowania szybowca. Po obejrzeniu ciekawych prezentacji, chętnie kosztowano prawdziwej żołnierskiej grochówki gotowanej w polowej kuchni.