Akcja ,,Rozbiegane Kozienice" z udziałem uczniów I LO w Kozienicach

W dniu 11 maja 2018r. w ramach akcji ,,Rozbiegane Kozienice" 18 dziewcząt i 3 chłopców uczniów klas pierwszych I LO w Kozienicach wzięło udział w biegu na 1500m.

Bieg odbył się na stadionie lekkoatletycznym KCRiS. Organizator imprezy KCRiS zadbał o to, by każdy uczestnik otrzymał butelkę wody oraz batona energetycznego.

Dla uczestników udział w biegu to być może pierwszy krok do rozpoczęcia aktywnego i systematycznego biegania. Dla tych, którzy już biegają sprawdzian wydolności i wytrzymałości. Ważne było pokonanie dystansu, kolejność nie była punktowana, za to każdy uczestnik mógł wylosować nagrodę w loterii przygotowanej przez organizatora.

Była wspaniała atmosfera, piękna pogoda a inicjatywa propagowania aktywnego stylu życia zasługująca na pochwałę.

My już nie możemy doczekać się kolejnego maja i ,,Rozbieganych Kozienic".

Opiekun grupy: Elżbieta Rosołowska-Zmitrowicz