Europamobil

Europamobil” to projekt dla uczniów i studentów. 20 studentów z różnych krajów Unii Europejskiej podróżuje autokarem, tzw. „Europamobil“, do szkół znajdujących się w wybranym i co roku innym regionie Europy. Tym razem studenci przyjechali do naszej szkoły, aby przeprowadzić z uczniami warsztaty na różne tematy europejskie. Od roku 2009 projekt realizują wspólnie Fundacja Genshagen i Fundacja Roberta Boscha w różnych regionach europejskich.
Dzięki „Europamobil“ uczniowie stają się świadomi możliwości, jakie stwarza im Unia Europejska, otwierając przed nimi swoje granice i zapraszając do bycia „mobilnym”. Poprzez wspólną pracę uczniów i studentów młodzież uczy się lepiej poznawać i rozumieć państwa sąsiednie i ich mieszkańców.