Szkolna Grupa Medyczna najlepsza w powiecie kozienickim

11 maja 2018 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego KCRiS w Kozienicach odbył się etap rejonowy XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:

Drużyna nr 1
1. Marcin Tasak - kapitan
2. Karolina Musiał
3. Zuzanna Wolszczak
4. Dominika Pyrka
5. Olga Łukasiewicz
Drużyna nr 2
1. Adam Różański - kapitan
2. Julia Urbaniak
3. Patrycja Zapora
4. Zuzanna Rokita
5. Krystian Jasek

Opiekunem Szkolnej Grupy Medycznej jest p. Edyta Tarczyńska.

25 drużyn z powiatu kozienickiego walczyło o tytuł najlepszych ratowników,mierząc się z przypadkami medycznymi : resuscytacją krążeniowo-oddechową, złamaniem zamkniętym, krwotokiem, oparzeniem III stopnia, urazem wargi i łuku brwiowego,
Uczniowie z naszego liceum na każdej stacji bardzo szybko rozpoznawali urazy i udzielali niezbędnej pomocy, zdobywając maksymalną ilość punktów.
I i II miejsce, czyli zdobycie złotego i srebrnego medalu uświetniło ich sukces, a tym samym pozwoliło na reprezentowanie naszej szkoły i miasta Kozienic w etapie okręgowym,który odbędzie się 26 maja w Piasecznie.
Szkolna Grupa Medyczna działa w naszej szkole od 6 lat,ale młodzież znacznie wcześniej brała już udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, działając w Szkolnym Kole PCK.
Dużo pracy, spotkań, zaangażowania uczniów, przynosi zasłużone sukcesy nie tylko na zawodach na szczeblu rejonowym, ale także okręgowym i w środowisku lokalnym ( pokazy,ćwiczenia,prelekcje i obsługa medyczna imprez).
Gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki na etapie okręgowym.

(powrot)