Uroczyste pożegnanie klas maturalnych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

27 kwietnia 2018 r. w murach naszego liceum miało miejsce uroczyste pożegnanie klas maturalnych, rocznika 2015-2018. Uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawczyni p. Edyty Tarczyńskiej przygotowali w tym dniu specjalną akademię, w której wzięli udział uczniowie i ich rodzice, kadra dydaktyczna na czele z Panią Dyrektor Ewą Malec, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kozienicach i Rady Rodziców.

W części oficjalnej nie obyło się oczywiście bez podsumowania tych 3 lat spędzonych w liceum, okolicznościowych przemówień, życzeń przygotowanych przez Panią Dyrektor Ewę Malec, przedstawiciela władz samorządowych Pana Jarosława Chlewickiego, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anety Szczypiór, przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Alicji Wochniak oraz przedstawiciela klas maturalnych Marcina Tasaka. Nastąpiło również wręczenie kwiatów i dyplomów honorowych dyrekcji i nauczycielom.

Po krótkich przemówieniach nastąpiło wręczenie nagród i świadectw dla uczniów klas maturalnych. Najlepszym absolwentem naszego liceum został Marcin Tasak z klasy IIIa, którego średnia ocen wyniosła 5,33. Nagrody odebrały także wszystkie osoby, które uzyskały średnią ocen powyżej 4,75. Doceniono również absolwentów, którzy udzielali się w szkole, jak i poza nią. Brali czynny udział m.in. w wolontariacie, Szkolnej Grupie Medycznej, w zawodach sportowych czy w zabezpieczaniu różnych imprez szkolnych.

W części artystycznej wszyscy uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć humorystyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IIa pt.: „ 3 lata z życia maturzysty w I LO w Kozienicach”, które rozbawiło do łez i przypomniało najlepsze chwile spędzone w szkole.

Przed naszymi absolwentami jeszcze tylko matura i po niej wszyscy będą mogli cieszyć się najdłuższymi wakacjami w życiu. Trzymamy mocno kciuki, aby wszystko poszło jak najlepiej.