Szkolna Grupa Medyczna ratuje i uczy ratować w Publicznej Szkole Podstawowej w Świerżach Górnych i podczas Dni Wody 2018

W dniu 25 kwietnia 2018 roku Szkolna Grupa Medyczna gościła w murach Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerżach Górnych. Nasi ratownicy spotkali się z najmłodszymi uczniami tejże placówki, aby przybliżyć im zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia praktyczne rozpoczęły się od zapoznania z wyposażeniem apteczki medycznej i powtórzeniem numerów alarmowych.
Dzieci z klasy pierwszej z dużym zaangażowaniem ćwiczyły resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję boczną bezpieczną, krwotok z nosa, zakrztuszenie, omdlenie, złamanie kończyny górnej i dolnej.

To nie koniec działań naszej Szkolnej Grupy Medycznej.W dniu 21 kwietnia 2018 roku brali udział w Dniach Wody organizowanych przez Urząd Miasta i Gospodarkę Komunalną w Kozienicach. Wykonali pokaz ratowania osoby tonącej i zapewnili opiekę medyczna imprezy.

Opiekunem Grupy Medycznej jest p.Edyta Tarczyńska.

Dziękujemy również p.Renacie Kowalskiej za pomoc w organizacji spotkania z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerżach Górnych.