Szkolny Klub Sportowy I LO – Unia Sport program SKS 2018

Nasza szkoła od lutego 2018 weszła do Programu „ Szkolny Klub Sportowy” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie i upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży na podstawie decyzji Ministra Sportu i Turystyki z dnia 18 grudnia 2017r.

Cele programu SKS to:

Stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez młodzież, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości. Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród młodzieży oraz zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla młodzieży.

Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych.

W ramach programu do którego zgłosiła się nasza szkoła, prowadzone są zajęcia z piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców oraz zajęcia fitness skierowane głównie dla dziewcząt.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 2 godziny zegarowe.

Piłka siatkowa we wtorki o godzinie 15 i piątki o godzinie 13.40

Fitness w środy o 14.30 oraz w piątki o 13.40 na sali gimnastycznej i wymiennie na hali sportowej co drugi tydzień.