KLASA IIA NA SPECJALNEJ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ

W dn. 24.04.2018r. uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią p. Edytą Tarczyńską gościli w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kozienicach. Uczestniczyli oni w specjalnych warsztatach pt. „Lekcja wychowawcza z pomysłem. Jesteśmy inni, a jednak tacy sami”. Zajęcia były prowadzone przez psychologa p. Annę Zynek oraz pedagoga p. Renatę Kowalską.

Celem warsztatów było m.in.:

- nauka współpracy w zespole klasowym,

- uczenie postaw wzajemnego szacunku,

- nauka rozpoznawania i wyrażania emocji,

- rozwijanie zdolności akceptacji siebie i innych, empatii i tolerancji,

- uwrażliwienie na zagadnienie szeroko pojętej inności (np. ze względu na stan zdrowia, charakter, poglądy, narodowość, orientację seksualną, niepełnosprawność itp.),

- burzenie funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych, innego pochodzenia, orientacji seksualnej itp.

Uczniowie zgodnie przyznali, że wartościowo spędzili czas, a zdobyte wiadomości i umiejętności będą przydatne w codziennym życiu.