Warsztaty biologiczne Klubu Młodego Odkrywcy 21.04.2018

W sobotę 21 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z nauką biologii skierowane do dzieci w wieku 7-10 lat. Dzieci, które przybyły na zajęcia, wspólnie z licealistami, uczyli się o poważnych zagadnieniach biologicznych. Młodzi naukowcy chętnie przybyli do naszej szkoły w to sobotnie, słoneczne przedpołudnie, by poznawać świat przyrody i zdobywać wiedzę o roślinach.

Tematem spotkania była budowa roślin, ich najważniejsze organy i funkcjonowanie. Staraliśmy się zapoznać dzieci z bardzo ważnym dla życia na Ziemi procesem- fotosyntezą. Mali odkrywcy bardzo aktywnie poznawali tajemnice roślin, dotyczące barwników nadających im barwę oraz poznali poważną metodę badawczą- chromatografię bibułową.  Próbowaliśmy za pomocą doświadczeń określić warunki niezbędne do przebiegu procesu fotosyntezy. Młodzi odkrywcy wykazali zaciekawienie życiem roślin, chętnie wykonywali praktyczne czynności podczas doświadczeń i coraz śmielej posługiwali się sprzętem laboratoryjnym. Dziękujemy Małym Odkrywcom za wspólną naukę i zabawę.