Liderzy Profilaktyki znowu w akcji

W dniu 18.04.2018 r. klasa Ia i Ic wzięły udział w akcji profilaktycznej pt.„Książki czytajcie, świat odkrywajcie!” zorganizowanej przez Szkolnych Liderów Profilaktyki. Jej celem było promowanie czytelnictwa, kształtowanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności pracy w dużej grupie, a także integracja zespołu klasowego.

Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu - imitacji książki, do której wklejone zostały wymyślone przez uczniów hasła dotyczące m.in. czytelnictwa, książek, biblioteki. Poprzez takie działania, zgodnie z Programem Wychowawczo – Profilaktycznym naszej szkoły młodzież zachęca do  spędzania wolnego czasu z książką, rozwijania wyobraźni, dzielenia się wrażeniami estetycznymi.