Konkurs ,,Poznajemy Ojcowiznę"

Dnia 28 lutego 2018 r. w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach miało miejsce podsumowanie eliminacji powiatowych XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” organizowanego przez PTTK pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli uczniowie wraz z nauczycielami, oraz goście: wicestarosta powiatu kozienickiego dr Krzysztof Stalmach, dyrektor Domu Kultury w Kozienicach Elwira Kozłowska i nasza lokalna poetka Zofia Kucharska.

Pierwsze miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe – prace multimedialne otrzymała praca „Kozienice - idealne na szczęście”, autorstwa Julii Telbusiewicz uczennicy klasy I a z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach i Adama Gorzkowskiego. Drugie miejsce przypadło uczennicom klasy I a z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach w składzie: Patrycja Kępińska, Julia Gnyś i Wiktoria Pajączkowska za pracę „Historia mojej ojcowizny – historia Garbatki-Letnisko”. Obie prace przeszły do etapu wojewódzkiego.

Opiekunami nagrodzonych prac są nauczyciele: Małgorzata Kuśmierczyk – Balcerek i Mirosław Mazur.

Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach.

Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy!