Warsztaty biologiczne Klubu Młodego Odkrywcy 10.02.2018

W sobotę 10 lutego do naszej szkoły, po raz kolejny, przybyły dzieci by wspólnie z licealistami poprzez zabawę uczyć się o poważnych zagadnieniach biologicznych. Dzieci regularnie uczestniczące w spotkaniach Klubu odwiedzają naszą szkołę z chęcią i zapałem do poznawania świata przyrody i zdobywania wiedzy.

Tematem spotkania była budowa anatomiczna organizmu człowieka. Mali odkrywcy bardzo aktywnie poznawali narządy tworzące poszczególne układy i doświadczali zasad ich funkcjonowania. Spotkali się ze składanymi modelami anatomicznymi ciała człowieka, by przyjrzeć się lokalizacji i budowie narządów układu pokarmowego, oddechowego, krwionośnego, nerwowego, szkieletu. Młodzi odkrywcy chętnie rywalizowali w grupach i zdobywali punkty za rozwiązane zagadki i rebusy. Byli bardzo zaciekawieni tym, co się kryje w środku naszego ciała. Dzieci dokumentowały swoje obserwacje uzupełniając rysunek anatomiczny człowieka. Dziękujemy Małym Odkrywcom za wspólną naukę i zabawę.