Lekcja WOS w Najwyższej Izbie Kontroli

Uczniowie klasy II i III o profilu społeczno - prawnym I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach mieli okazję uczestniczyć w lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie. W czasie wizyty w NIK młodzież była pod opieką nauczycielek, pań: Joanny Kuźmińskiej, Małgorzaty Kuśmierczyk - Balcerek oraz Jolanty Kruszewskiej Głównego Specjalisty w Biurze Organizacji NIK.

Licealiści mieli możliwość  zwiedzić główny gmach i wystawę prezentującą NIK oraz wysłuchać wykładu z historii Najwyższej Izby, głównych obszarów działania, a także jej  roli w funkcjonowaniu państwa. Na koniec lekcji odbył się konkurs wiedzy o NIK z miłymi nagrodami. Atrakcją dla młodzieży było również możliwość odwiedzenia studia nagrań NIK i zrobienia sobie zdjęcia na tzw. ściance m.in. z wiceprezesem NIK  panem Wojciechem Kutyłą. Miłym gestem ze strony prezesa NIK pana Krzysztofa Kwiatkowskiego było podarowanie liceum książki na temat Najwyższej Izby Kontroli wraz z dedykacją dla I LO w Kozienicach.