Warsztaty Chemiczne cz. II z Klubu Młodego Odkrywcy - świetna zabawa i spora dawka wiedzy na zajęcia z chemii

Za nami kolejne zajęcia z chemii. W sobotę 16 grudnia wszystkie grupy wiekowe świetnie bawiły się i odkrywały prawa chemii.

Nic tak nie zachęci dziecka do nauki tego przedmiotu jak samodzielne eksperymentowanie.

Mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników, szkła laboratoryjnego i pod czujnym okiem nauczycielki p. Edyty Tarczyńskiej oraz uczniów klasy Ia, Ic i IIa wykonywali ciekawe doświadczenia chemiczne:

• Chemiczny Kameleon
  • Ciecz nienewtonowska
  • Magiczny ogień ( płonąca dłoń )
  • Lokomotywa
  • Czarny potwór
  • Tworzenie różnobarwnych soli trudnorozpuszczalnych ( uzupełnianie kart pracy )
  • Światło LED
  • Zmiana barwy pod wpływem wskaźników
  • Płonący banknot
  • Chemiczny wulkan

Wszystkie eksperymenty cieszyły się wśród uczestników zajęć dużym zainteresowaniem. Bardzo chętnie i z zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania. Trafnie odpowiadali także na zadawane pytania dotyczące zagadnień chemicznych.

Doświadczenia dla dzieci to połączenie świetnej zabawy, niezwykle pouczającej przygody i sporej dawki wiedzy. Dzięki nim Młodzi Odkrywcy rozwijają swoją wyobraźnię i zainteresowania.

Projekt Klubu Młodego Odkrywcy finansowany jest ze środków Fundacji PZU.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia z chemii gdzie dalej będziemy poznawać i odkrywać tajniki tego interesującego przedmiotu.

Wszystkich naszych Młodych Odkrywców zapraszamy już na zajęcia z fizyki, które odbędą się 13 stycznia 2018 r.